Doctor Clean - czyszczenie tapicerki meblowej w Krakowie

Doctor Clean jest firmą, świadczącej usługi prania (czyszczenia) tapicerki meblowej metodą ekstrakcyjną.
Najczęściej zamawianą usługą jest czyszczenie narożnika salonowego. Ale w naszej ofercie jest pranie różnego rodzaju mebli tapicerowanych: wersalki, kanapy, sofy, tapczana, łóżka, krzesła, fotela, materaca, pufy, poduszek meblowych. Oprócz mebli czyścimy również wykładziny i dywany.
Dlaczego Doctor Clean?
 • Szybki Czas Realizacji
  Na życzenie klienta ustalamy najwygodniejsze terminy wykonania usług. Przyjmujemy zamówienia nawet w najbliższe 24H.
 • Gwarancja Zadowolenia
  Dotrzymując się odpowiednej metody, gwarantujemy 100% zadowolenie klienta z efektu czyszczenia.
 • Przyjazne Ceny
  Brak ukrytych kosztów. Cena usługi zawsze jak w cenniku na stronie.
 • Profesjonalny Sprzęt i Środki
  Posiadamy specjalistyczne odkurzacze ekstrakcyjne oraz wykorzystujemy środki, dedykowane do każdego rodzaju tkaniny.
Google Review Widget
Opinie naszych klientów
 • Zamówiliśmy pilne sprzątanie wersalek, ponieważ dbaliśmy przez jakiś czas o kotkach którzy zostawiali nam na pamiątkę bardzo dużo sierści:) Pan Andrzej był baardzo miły i profesjonalny, zrobił swoją pracę szybko i nawet polecił płyn do dezynfekcji sof:) Polecam od całego serca i na pewno będę korzystać z jego usługi i nadal.
 • Dobry kontakt, punktualnie, z zaangażowaniem.
 • 10/10
  Nie spodziewałem się, że materac będzie wyczyszczony (od moczu kotki), ale po usłudze nie zostało na nim żadnej plamy. Polecam
 • Polecam usługi Doctor Clean. Moja kanapa i krzesła są czyste i świeże. Praca wykonana naprawdę dobrze. Na pewno jeszcze skorzystam.
 • Bardzo fachowo wykonana usługa. Udało się doczyścić fragmenty wykładziny, z którymi nie radziły sobie inne firmy. Serdecznie polecam.
 • Profesjonalnie i skutecznie. Krótkie terminy i szybki kontakt. Miła obsluga. Polecam.
 • Usługa prania krzeseł tapicerowanych przeprowadzona bardzo profesjonalnie. Firma korzysta z bardzo dobrych środków piorących. Zdecydowanie polecam!
 • Zdecydowanie polecam! Bardzo szybko i dokladnie zrealizowana usługa, pan był bardzo miły ale też profesjonalny. Zarówno kanapa jak i materac odmłodniały o kilka lat 😀
Realizacje

Jak wygląda czyszczenie tapicerki meblowej

Etapy wykonania usługi prania ekstrakcyjnego
 • 1
  Ocena wstępna
  Wstępna ocena mebla, który będzie czyszczony, pozwala zidentyfikować materiał, ocenić stopień i rodzaj zabrudzeń, dobrać odpowiedni środek.
 • 2
  Odkurzenie "na sucho"
  Wstępne odkurzenie tapicerki prowadzimy w razie potrzeby usunięcia luźnych zabrudzeń, kurzu, pyłu pobudowlanego.
 • 3
  PRE-SPRAY
  Metodę wstępnego oprysku tapicerki preparatem czyszczącym stosujemy w razie konieczności rozmiękczyć brud na dawno nie czyszczonych powierzchniach lub potrzebie usunięcia starych i utrwalonych plam.
 • 4
  Szczotkowanie i odplamianie
  Wcieranie mechaniczne preparatu wgłąb materiału szczotką odpowiednej twardości. Usuwanie plam z kawy, herbaty, wina, soków; śladów po długopisach i pisakach; pozostałości plasteliny, gumy do żucia itp.
 • 5
  Pranie i płukanie
  Następnym etapem jest pranie odkurzaczem ekstrakcyjnym przy użyciu specjalistycznych środków czyszczących oraz kilkukrotne dogłębne płukanie celem usunięcia pozostałego brudu i detergentu.
 • 6
  Suszenie
  Nadmiar wilgoci odsysany zostaje pod czas płukania i dzięki dużemu podciśnieniu ekstraktora tapicerka zostaje lekko wilgotna. Czas całkowitego schnięcia w sposób naturalny trwa 6-12 godzin.

Co to jest metoda ekstrakcyjna prania tapicerki meblowej

Przy czyszczeniu tapicerki meblowej i wykładzin stosujemy metodę ekstrakcyjną, która również jest nazywana metodą natryskowo-ssącą lub praniem "na mokro".

Pranie ekstrakcyjne odbywa się w ten sposób, że na tkaninę rozpryskujemy przygotowany roztwór środku chemicznego, który rozpuszcza i wiąże brud. Następnie pierzemy i wypłukujemy brud i pozostałości detergentu z tkaniny przy pomocy odkurzacza ekstrakcyjnego (ekstraktora).

Zaletą czyszczenia ekstrakcyjnego w porównaniu do innych metod oraz sposobów domowych jest naprawdę skuteczne usunięcie brudu, o co świadczy efekt końcowy. Meble po praniu wyglądają jak nowe. Odpowiednie ciśnienie natryskiwania pozwala wypłukać brud z głębi tapicerki, a dzięki dużej mocy ssącej skutecznie odsysa się zbędna woda z pranej tkaniny, nie zostawiając szansy powstania zacieków po wyschnięciu. Pozostała niewielka wilgoć szybko odparowuje z czyszczonego mebla.

Dlaczego warto czyścić meble tapicerowane i materace

Kanapy, narożniki, krzesła i materace są tymi elementami wyposażenia mieszkania, których używa się prawie codziennie. W materacach i sofach z czasem gromadzą się alergeny, kurz i brud. Dodatkowo na tapicerce powstają różnego pochodzenia plamy oraz ślady samodzielnego czyszczenia.

Dzięki praniu ekstrakcyjnemu tapicerki meblowej:

 • Usuwamy wszystkie roztocza, bakterie, brud i pył, znajdujące się w środku mebli
 • Przywracamy czystość mebli, usuwając trudne plamy i brzydkie zapachy.
 • Odzyskujemy kolor i świeżość.
Gwarancja na pranie tapicerki w naszej firmie
Każdą usługę wykonujemy tylko i wyłącznie w sposób, który gwarantuje pełne zadowolenie klienta. Po wykonaniu usługi klienci mogą zgłosić usterkę do 72 godzin, czyli w przypadku zamawiania prania, na przykład przed wyjazdem na weekend, można sprawdzić efekt prania nawet po powrocie.
Nie udzielamy gwarancji na uszkodzoną tapicerkę lub wykładzinę, jak również na usunięcie nieprzyjemnego zapachu oraz niektórych plam. Uprzedzamy klienta jeszcze przed praniem, jeśli oceniamy że wybrane plamy nie nadają się do czyszczenia.
Terminy wykonania usługi na terenie Krakowa
W przypadkach pilnych przyjmujemy zamówienia nawet "na dziś". Jednak żeby dobrać najwygodniejszy termin rekomendujemy zadzwonić lub wypełnić formularz z kilkudniowym wyprzedzeniem.
Pracujemy od poniedziałku do soboty w godzinach 8.00-18.00. Niestandardowe godziny omawiane są indywidualnie.
Jak przygotować meble i mieszkanie?
Najczęściej pytacie czy jest potrzeba wyciągnąć rzeczy ze schowku kanapy. Tak, wnęka powinna być opróżniona, ponieważ jest ryzyko namoczenia.
Jeśli chodzi o pomieszczenie, to jedynym przygotowaniem do wizyty naszego pracownika będzie dostęp do czyszczonych mebli, a także wody i prądu.
Usuwanie plam i zapachów
W większości przypadków po czyszczeniu tapicerki meblowej metodą ekstrakcyjną wszystkie plamy i zabrudzenia znikają. Odnawia się nawet kolor tapicerki. Natomiast niektóre plamy mogą spowodować uszkodzenie tkaniny i wtedy już je nie usuniemy. Dlatego nie nadajemy gwarancji, że każda plama zejdzie, szczególnie stare plamy oraz ślady po próbach samodzielnego czyszczenia.
Jeśli chodzi o nieprzyjemne zapachy, to tez prawie w każdym z przypadków udaje nam się je pozbyć. Może zostać zapach tylko jeśli jego źródło znajduje się głęboko w gąbce mebla.
Żeby uniknąć sytuacji niezadowolenia prosimy naszych klientów zgłaszać problemy (na przykład że kanapa była zasikana) przed czyszczeniem. Pozwoli nam to dobrać odpowiedni środek chemiczny.

Najczęściej zadawane pytania o praniu tapicerki meblowej w Krakowie

Wszystkie ceny wraz z przykładowymi zdjęciami mebli są w naszym cenniku.
Doctor Clean realizuje zamówienia w Krakowie i najbliższych okolicach. Przykładowy obszar zaznaczony na mapie poniżej.
Doctor Clean
Zaufaj Doctor Clean i zleć usługę profesjonalnego i bezpiecznego czyszczenia tapicerki meblowej narożników, kanap, wersalek, sof, foteli, puf, krzeseł, materacy, łóżek, wykładzin i dywanów w Krakowie i okolicach.
Gwarantujemy pełne zadowolenie z naszych usług, terminów i cen! Zapraszamy!
Made on
Tilda